40 хиляди зрители изгледаха победата на Бразилия над Ейре с 2:0 на стадион “Емирейтс” в Лондон. Автогол на Кийт Андрюс и страхотно попадение на Робиньо донесоха победата на момчетата на Карлос Дунга. Ирландците пък изиграха първия си мач след скандалния бараж с Франция за световното, когато Анри асистира с ръка.

Ейре започна по-добре, но постепенно бразилците изравниха играта и започнаха да диктуват темпото. В 44-ата минута Робиньо центрира ниско по земя отдясно и Кийт Андрюс прати топката в собствената си врата, пазена от Шей Гивън.

През втората част футболистите на Дунга контролираха играта и създадоха доста положения. Кака, Графите, Нилмар и други бяха близо до второ попадение. В 76-ата минута “селесао” направи страхотна атака. Топката мина през Кака, Графите, Робиньо, отново Графите и Робиньо със страхотен изстрел от границата на наказателното поле направи 2:0.

След втория гол темпото на игра падна още, а ирландците не направиха почти нищо смислено през второто полувреме./БЛИЦ