Бразилия победи като гост Мексико с 2:1 контролна среща, играна на “Естадио Корона” в град Тореон.

Двубоят започна зле за възпитаниците на Ману Менезеш, след като още в 10-ата минута защитника на Челси Давид Луис си вкара автогол и “ацтеките” поведоха в резултата. Минута преди края на първото полувреме пък десния бек на Барселона Даниел Алвеш си изкара втори жълт картон и остави бразилците с човек по-малко на терена.

“Кариоките” обаче стигнаха до пълен обрат след почивката. Първо в 79-ата минута 31-годишният бивш халф на Барселона и Милан и настоящ на Фламенго вкара чудесен гол от фаул за 1:1, а в 85-ата минута левият бек на Реал (Мадрид) Марсело донесе победата за Селесао.

Мексико – Бразилия 1:2
1:0 Давид Луис (10-автогол), 1:1 Роналдиньо (79), 1:2 Марсело (85)

Мексико: Санчес, Маркес, Родригес, Салсидо, Торес, Гуардадо, Кастро, Барера, Хуарес, Джовани дос Сантос, Хавиер Ернандес – Чичарито

Бразилия: Джеферсон, Дани Алвеш, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Лукас Лейва, Фернандиньо, Лукас Силва, Роналдиньо, Хълк, Неймар