ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Безличното представяне на Бразилия продължава, а “селесао” се нуждаеше от прекрасен късен гол на Паулиньо, за да стигне до равенството 2:2 с Англия в първия мач на реновирания легендарен стадион “Маракана”.

Паулиньо, играч на Коринтианс, се разписа от воле 8 минути преди края, след като само три минути преди това Уейн Рууни смълча публиката с невероятно попадение след далечен удар. Това беше първото гостуване на Англия на Бразилия след победата с 2:0 през 1984 г. на стария “Маракана”.

Фред даде аванс на “селесао” в 57-атаминута, но само десет минути по-късно Алекс Окслейд-Чембърлейн изравни след само пет минути на терена.

Бразилия има само една победа в шестте мача под ръководството на Луис Фелипе Сколари, който пое отбора през ноември. Четири от тези двубои завършиха при равен резултат. Както е известно, “селесао” спечели последната си световна титла през 2002 г. под ръководството на Големия Фил.

Бразилия – Англия 2:2
1:0 Фред (57), 1:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (67), 1:2 Уейн Рууни (79), 2:2 Паулиньо (82)

Бразилия: Жулио Сезар, Даниел Алвес, Тиаго Силва, Давид Луис, Фелипе (46-Марсело), Оскар (56-Да Силва Лукас), Диас (46-Ернанес), Паулиньо (83-Бернард), Фред (80-Леандро Дамиао), Неймар (Хълк (72-Фернандо Мартинс)

Англия: Харт, Джонсън (61-Окслейд-Чембърлейн), Бейнс (31-Коул), Кейхил, Джагиелка, Джоунс, Карик, Лампард, Уолкът (84-Родуел), Милнър, Рууни