Бразилия се класира за финала на световното първенство до 20 г. след победа с 2:0 над Мексико и два гола на Енрике в последните 10 минути.

“Селесао” откри резултата в 80-ата минута, когато Енрике се разписа с глава. Четири минути по-късно той се разписа от 8 метра, засичайки центриране.

Съперник на Бразилия на финала в събота ще бъде отборът на Португалия, който се наложи с 2:0 над Франция. Данило даде аванс на тима си още в 9-ата минута, а пет минути преди почивката Нелсон Оливейра удвои от дузпа.

Бразилия ще се опита да спечели петата си световна титла в тази възрастова група, след като преди две години загуби от Гана в Египет.

Съботният мач е повторение на финала от преди 20 години, когато отново един срещу друг играха тимовете на бившия колонизатор и колонията му. Тогава Португалия спечели с дузпи, а в състава бяха Луиш Фиго, Руи Коща и Жоао Пинто./БЛИЦ