Бразилия изигра най-добрия си мач на световното първенство до 20 години и се класира на четвъртфиналите на турнира, след като заслужено победи с 3:1 Уругвай.

Всичко в двубоя бе решено в рамките на 13 минути през първото полувреме. “Селесао” дръпна с 3:0 след попадения на Алан Кардек (22 минута) и Алекс Тейшейра (24, 31), а “селесте” върна един гол чрез Джонатан Уретавиская (36).

В другия ранен мач от днес ОАЕ победи Венецуела с 2:1 с късен гол на Мохамед Халил в 83-ата минута. Преди това Хосе Рондон бе дал аванс на южноамериканците в 12-ата минута, а десет минути по-късно Мохамед Ахмед изравни.

На четвъртфиналите ОАЕ ще играе срещу Коста Рика, който вчера победи домакина на турнира Египет с 2:0. Съперникът на Бразилия все още не е ясен и ще бъде определен по-късно днес в мача между Германия и Нигерия./БЛИЦ