Бразилия спечели първата от контролите си преди участието на Копа Америка. „Селесао“ се наложи с 3:2 над Мексико в проверка, играна през 85 000 зрители в Колидж Стейшън (щат Тексас). Успехът на петкратните световни шампиони дойде в шестата минута на добавеното време след гол на 17-годишния Ендрик.

Бразилия откри резултата още в петата минута след гол на Андреас Перейра. Девет минути след почивката Габриел Мартинели удвои за „селесао“. В 73-ата минута Хулиан Киньонес върна едно попадение за Мексико, а във втората минута на добавеното време Гийермо Мартинес изравни.

Четири минути по-късно Ендрик с глава реализира победното попадение за Бразилия след асистенция на бъдещия си съотборник в Реал (Мадрид) Винисиус. На 13 юни „селесао“ ще играе контрола срещу САЩ.

На Копа Америка 2024 (20 юни – 14 юли) Бразилия е в група с Колумбия, Парагвай и Коста Рика. Мексико ще има за съперници Еквадор, Венецуела и Ямайка в груповата фаза.