ЮАР загуби у дома от петкратния световен шампион Бразилия с 0:5 в приятелска среща, която се игра в Йоханесбург.

Селесао доминираше през целия мач и започна головото си шоу още в 10-ата минута, когато Хълк асистира на Осакр и халфът на Челси се разписа за 0:1. В 41-ата минута пък Паулиньо изведе Неймар, който удвои аванса на кариоките – 0:2.

Веднага след почивката Неймар се възползва от подаване на Фред и вкара втория си гол в мача за 0:3. Превъзходството на гостите бе изразено с още един гол в 79-ата минута, когато Фернандиньо направи резултата 0:4. В първата минута от добавеното време на срещата пък Жо подаде на Неймар, който оформи своя хеттрик и крайното 0:5.

Това бе шеста поредна победа на Бразилия в приятелски срещи, които използва като подготовка за световното първенство, на което ще домакинства от 12 юни до 13 юли.

ЮАР - Бразилия 0:5
0:1 Оскар (10, 0:2 Неймар (41), 0:3 Неймар (46), 0:4 Фернандиньо (79), 0:5 Неймар (90+1)