Бразилия победи Аржентина с 2:1 в контрола, която се игра на "Естадио де Гояш" в Сера Дурада. Селекционерът на “златистите” Мано Менезеш заложи на титулярния състав, който пуска напоследък. За Аржентина не играха Меси и останалите звезди, които се подвизават в европейските първенства. В 20-ата минута Аржентина откри резултата след гол на Хуан Мануел Мартинес, който играе за бразилския Коринтианс. Шест минути по-късно домакините изравниха чрез Паулиньо, който получи пас от звездата Неймар. Второто полувреме премина сравнително равностойно, с лек превес на бразилците. В добавеното време домакините получиха право на дузпа, превърната в гол от Неймар

БРАЗИЛИЯ: Джеферсон, Фабио Сантос, Лукас, Ревер, Деде, Жадсон (62-Тиаго), Паулиньо, Ралф, Лукас Моура (76-Уелингтон), Луис Фабиано (68-Дамиао), Неймар
Селекционер: Мано Менезеш.

АРЖЕНТИНА: Устари, Домингес, Десабато, Клементе Родригес, Лопес (73-Вергини), Перуци, Макси Родригес, Брана, Гуйназу, Баркос (76-Роджелио), Хуан Мануел Мартинес (72-Сомоса)
Селекционер: Алехандро Сабея