Бразилия осъществи обрат в последните 20 минути, за да спечели с 3:1 гостуването си на Венецуела в квалификационна среща за Мондиал 2022. Така „селесао“ продължава без грешка и има девет победи в девет срещи от пресявките за световното първенство. Бившият играч на ЦСКА Адалберто Пеняранда игра 59 минути за домакините.

Габриел Барбоса удари греда за Бразилия в седмата минута, но четири минути по-късно „винените“ откриха резултата в 11-ата минута с гол на Ерик Рамирес, негов първи за националния отбор. Така беше сложен край на серията на „селесао“ от шест поредни мача в световните квалификации без допуснато попадение.

Бразилия удари още една греда. Това стана в 22-ата минута след удар на Евертон Рибейро. След почивката гол на Тиаго Силва с глава беше отменен заради засада. Бразилия изравни едва в 71-ата минута чрез Маркиньос.

Пет минути преди края Габриел Барбоса беше фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа, за да доведе развитието на срещата до обрат в полза на гостите. Антони оформи крайното 3:1 за „селесао“, разписвайки се с последния удар в мача.

С този успех петкратните световни шампиони вече в 18 поредни квалификационни срещи нямат загуба от Венецуела (17 победи и едно равенство).

Бразилия заема първото място в квалификационната група в Южна Америка с 27 точки, докато Венецуела е на последната десета позиция с 4 точки и серия от четири поредни загуби. В следващия си мач „селесао“ приема Уругвай на 15 октомври, а в същия ден Венецуела гостува на Чили.

Венецуела – Бразилия 1:3
1:0 Ерик Рамирес (11), 1:1 Маркиньос (71), 1:2 Габриел Барбоса (85-дузпа), 1:3 Антони (90+5)

Венецуела: Гратерол, Р. Ернандес, Мехиас (46-Чанселор), Ферареси, Д. Гонсалес, Ринкон (74-Морено), Хосе Мартинес (65-Е. Кастийо), Мачис (74-Кордова), Сотелдо, Пеняранда (59-Бело), Рамирес

Бразилия: Алисон, Данило (77-Емерсон), Маркиньос, Тиаго Силва, Гилерме Арана (90+1-Алекс Сандро), Евертон Рибейро (46-Рафиня), Фабиньо, Жерсон, Лукас Пакета (63-Винисиус Жуниор), Габриел Барбоса, Габриел Жезус (77-Антони)