Неймар имаше ключова роля за Бразилия при домакинската победа с 2:0 над Перу в квалификационен мач за Мондиал 2022 в зона Южна Америка. Така „селесао“ записа 37-ата си победа за последните 51 мача между двата отбора.

Вратарят на гостите Педро Гайесе направи две грешки в началото на мача, но те не доведоха до гол. Попадение падна след изминаването на четвърт час игра. Евертон Рибейро се разписа след асистенция на Неймар.

Перуанците сториха всичко възможно да отговорят на полученото попадение, но им липсваше ключовото подаване в последната част на атаката. В опитите си да спрат Неймар трима играчи на гостите получиха по един жълт картон в рамките на осем минути. В 40-ата минута звездата на „селесао“ вкара втория гол в мача.

Втората част не предложи много положения за гол, а въпреки опитите си да се разпишат, играчите на Перу направиха първия си точен удар едва в 72-ата минута. Бразилия създаваше впечатлението, че е доволна от резултата, но това се промени в последните 10 минути на мача, когато играчите на Тите рязко вдигнаха темпото. Въпреки това не успяха да стигнат до чиста голова ситуация.

Победата продължи перфектното представяне на Бразилия в световните квалификации. „Селесао“ има осем победи от осем мача и с актив от 24 точки има аванс от шест пункта през Аржентина. Перу е на седма позиция с осем точки. За Мондиал 2022 се класират първите четири отбора в Южна Америка, а петият ще играе бараж.

БРАЗИЛИЯ – ПЕРУ 2:0
1:0 Евертон Рибейро (15), 2:0 Неймар (40)

Бразилия: Вевертон, Данило (63-Матеус Куня), Лукас Верисимо, Едер Милитао, Алекс Сандро, Евертон Рибейро (63-Дани Алвес), Жерсон (84-Еденилсон), Каземиро (78-Бруно Гимараеш), Лукас Пакета, Габриел Барбоса (84-Хълк), Неймар

Перу: Гайесе, М. Лопес, Кайенс, Сантамария (46-Рамос), Адвинкула, Йотун (60-Коста), Тапиа (59-Картахена), К. Гонсалес, Куева (46-Флорес), Карийо, Лападула (73-Руидиас)