Неймар донесе на Бразилия трудна победа с 1:0 над Коста Рика в контролна среща. Това бе осмото попадение за 19-годишния нападател в 14 мача за “селесао”.

Неймар се разписа в 60-ата минута, когато засече центриране на резервата Даниел Алвеш. В 72-ата минута младокът удари и гредата с удар извън наказателното поле, а след това отстъпи мястото си на Хълк.

Коста Рика завърши мача с 10 души, тъй като Ейнер Мора получи директен червен картон шест минути преди края за груб фаул срещу резервата Жонас.

Защитникът на Манчестър Юнайтед Фабио дебютира за Бразилия. Той игра като десен бек, но десет минути след почивката бе заменен принудително от Даниел Алвеш заради контузия. Във вторник “селесао” играе с Мексико./БЛИЦ