Подмладеният състав на Бразилия записа впечатляваща победа с 2:0 над САЩ в контролна среща, която бе дебют за новия селекционер на “селесао” Мано Менезеш.

Крилото Неймар, оставен от Дунга извън състава за Мондиал 2010, записа впечатляващ дебют за националния отбор, като вкара първия гол в мача.

След като тормозеха американската защита от самото начало на мача, бразилците стигнаха до първото си попадение в 28-ата минута. Левият бек Андре Сантош проби по фланка и центрира на задната греда, където топката с глава бе засечена от 18-годишния Неймар.

Вторият гол падна в добавеното време на първата част, когато извеждащ пас зад гърба на защитата на Рамиреш намери Алешандре Пато в чиста позиция и той с лекота прати топката във вратата на Тим Хауърд.

Бразилия създаде още опасни положения през второто полувреме, но резервният вратар Брад Гузан показа класа и спаси всичките възможности за гол пред вратата си. Дани Алвеш, Рамиреш, Тиаго Силва и Робиньо бяха единствените играчи в състава на Бразилия, които участваха на Мондиал 2010./БЛИЦ