Бразилия попиля с 4:1 САЩ в контрола, играта във Вашингтон. Неймар откри от спорна дузпа в 12-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Ониеву. Малко по-късно Тиаго Силва направи 0:2, след като засече центриране на Неймар от корнер. Янките не се предадоха и в края на полувремето намалиха резултата. Еркулес Гомес вкара, след като получи пас от Фабиан Джонсън.

През второто полувреме обаче Бразилия пак натисна газта и Марсело отбеляза за 1:3. Хълк намери Неймар, който записа втора асистенция, извеждейки Марсело за третото попадение.

Влезлият като резерва Пато стреля в гредата в 67-ата минута, а в края на мача същото направи и Ониеву. Бразилците обаче имаха време за още едно попадение и негов автор стана именно Пато. Нападателят на Милан получи перфектно подаване от Марсело, спря топката на гърди и с прецизен удар оформи успеха на "Селесао".

“Постарахме се да бъдем равностойни на бразилците, но в крайна сметка тяхната класа си каза думата”, коментира селекционерът на Щатите Юрген Клинсман.

САЩ - БРАЗИЛИЯ 1:4
0:1 Неймар (12) д., 0:2 Т. Силва (26), 1:2 Е. Гомес (45), 1:3 Марсело (52), 1:4 А. Пато (87)