Дания загуби от Бразилия с 1:3 в контролна среща, играна на „Имтех Арена” в германския град Хамбург.

„Кариоките” си решиха мача още през първото полувреме, когато вкараха и трите си гола. Звездата на Порто Хълк откри резултата, след като в 9-ата минута се разписа с далечен удар от около 25 метра за 0:1. Четири минути по-късно отново Хълк бе в центъра на събитията, след като натиска бранителя на Брюж Ники Зимлинг и го принуди да си отбележи автогол за 0:2. В 40-ата минута Хълк отне топката от защитника на Ливърпул Даниел Агер и след самостоятелна акция прониза вратаря Стефан Андерсен, заменил още в 25-ата минута Томас Сьоренсен - 0:3.

След почивката „Селесао” намали оборотите и даде възможност на Дания да поглежда по-често към вратата на стража на Ботафого Жеферсон, който пазеше за „кариоките” в този мач. В 71-ата минута Зимлниг направи хубав пробив и подаде към нападателя на Съндърланд Никлас Бендтнер, който оформи крайното 1:3.