Бразилия попиля с 4:0 Боливия като гост в контрола. Макар че не бяха в основния си състав, петкратните световни шампиони се справиха с лекота със своя съперник.

Още в 3-та минута Дамиао изпревари двама бранители и засече центриране отдясно за 0:1.

После над всички изпъкна Неймар. В 31-ата минута той получи пас от Роналдиньо, нахлу в полето на боливийците и красиво копна топката в мрежата - 0:2.

В 41-ата минута отново Неймар вкара – този път след подаване на Жадсон. По този начин 21-годишният талант увеличи на 19 попаденията си за представителния състав на Бразилия.

Единствената добра ситуация за Боливия бе в 66-ата минута, когато Марсело Морено можеше да вкара почетно попадение. Неговият удар обаче не порази целта.

В добавеното време бразилците сътвориха добра комбинация с автори Паулиньо, Пато Освалдо и Леандро, при което последният оформи крайния резултат.