Националният тим на Бразилия размаза Турция с 4:0 насред Истанбул в приятелски мач. Това беше поредното силно представяне на Селесао под ръководството на Карлос Дунга, който смени Луис Фелипе Сколари след провала на Мондиал 2014.

Над всички тази вечер отново беше суперзвездата Неймар. Нападателят на Барселона правеше каквото си иска със защитата на домакините, заби два от головете и асистира за още един. Още до почивката гостите си бяха осигурили победата, поведоха с 3:0. Неймар откри в 20-ата минута, а само 4 по-късно защитникът на Галатасарай Семих Кая си вкара автогол за 0:2, след като се опита неловко да изчисти едно центриране. Секунди преди края на първото полувреме Вилиан се възползва от пас на Неймар и опъна мрежата зад гърба на вратаря Волкан Демирел за 0:3. В 60-ата минута ролите се размениха. Вилиан подаде на Неймар, който фиксира крайното 0:4. Нападателят на Барса игра за първи път заедно в атака с правещия фурор в Шампионската лига с екипа на Шахтьор (Донецк) Луис Адриано. Голаджията на украински гранд се представи добре, а в 73-ата минута беше сменен от Роберто Фирмино, подвизаващ се в немския Хофенхайм.

Неймар вече има завиден актив с националната фланелка - 59 мача и 42 гола. Под ръководството на Дунга тимът записа вече пет поредни победи, при това запази мрежата си суха. Бразилците ще изиграят още една проверка на европейска земя - срещу Австрия.

Турция: Демирел (46-Бабаджан), Кая, Коябашъ, Иртеджун, Киса (46-Еркин), Алтънтоп (46-Инан), Бюлут (85-Потук), Арда Туран, Топал (79 -Джамдал), Туфан, Ердинч (46-Шен)

Бразилия:Диего Алвес, Миранда, Филипе Луис, Давид Луис, Данило, Вилиан (77 – Дъглас Коста), Луис Густаво (85 – Луис Густаво), Фернандиньо (73 – Каземиро), Оскар (73 – Коутиньо), Луис Адриано (73 – Роберто Фирмино), Неймар