Най-популярната бразилска футболистка Марта записа историческо постижение, след като се разписа при успеха на националния тим на родината си с 2:0 над Южна Корея в среща от Група Е на световното първенство в Канада. Това бе рекорден 15-и гол за Марта, която се превърна в най-резултатната футболистка на Мондиали. Тя се разписа от дузпа в 53-ата минута и така изпревари германката Биргит Принц. Конкуренция на Марта към момента е само американката Аби Уамбах, имаща 13 гола на световни първенства.

Първият гол за Бразилия пък реализира Формига в 33-ата минута и стана най-възрастната голмайсторка на световни първенства. 37-годишната бразилка стана и едва втората футболистка, участвала на 6 световни първенства след японката Хомаре Сауа.

След победата си Бразилия поведе еднолично в групата с 3 точки, след като в другата среща от първия кръг Испания и Коста Рика завършиха 1:1 и имат по една точка в актива си.