Тотнъм продължава без грешка на новия си стадион и записа трета поредна победа на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ без да допусне гол. В среща от 33 кръг „шпорите“ се наложиха с 4:0 над изпадналия вече Хъдърсфилд. Бразилецът Лукас Моура вкара първия си хеттрик във Висшата лига.

Виктор Уаняма откри резултата в 24-ата минута, след като се озова в чиста позиция след хубав извеждащ пас и решително докосване на Фернандо Йоренте. Само три минути по-късно Моура удвои с хубав диагонален удар от наказателното поле, при който прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Бен Хамър.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Три минути преди края на мача 26-годишният бразилец отново се разписа, след като получи хубаво подаване от Кристиан Ериксен. В третата минута на добавеното време Лукас Моура оформи своя хеттрик след пас на влезлия като резерва Сон Хьон Мин.

С този успех Тотнъм се върна на третото място в класирането с 67 точки, една повече от Челси, който утре гостува на Ливърпул. Хъдърсфилд е на последната 20-а позиция с 14 точки.