Носителят на Копа Либертадорес в Южна Америка Флуминензе срази африканския шампин Ал Ахли с 2:0 и се класира за Световното клубно първенство в Саудитска Арабия.

Първата част бе равностойна и без сериозни положения пред двете врати, като египтяните дори на моменти имаха инициативата и владееха повече топката.

След почивката бразилският тим успя да поведе в 71-ата минута, когато колумбиецът Джон Ариас бе точен от дузпа. Ал Ахли се хвърли в атака да търси изравняване, но получи нов гол в 90-ата минута, като този път се разписа Джон Кенеди след асистенция на Мартинели.

На финала Флуминензе очаква победителя от Манчестър Сити и азиаткия клубен шампион Урава Ред Даймъндс. "Гражданите" и японците играят утре също в Джеда от 20:00 часа българско време.