Бордо изненадващо загуби у дома от Брест с 0:2 в мач от 26-ия кръг на френската Лига 1 и се смъкна до десета позиция във временното класиране.

Жирондинците явно не бяха запазили физически сили след мача си с Динамо (Киев) от Лига Европа в четвъртък и сериозно отстъпваха на съперника си. Още в 19-ата минута удар на Марио Личка се отби в Беноа Тремулинас и влетя във вратата на Седрик Карасо за 0:1. Второто попадение за Брест пък падна в 83-ата минута, когато Ахмед Кантари бе точен от дузпа за крайното 0:2.

След поражението си Бордо се смъкна на десета позиция с 38 точки. Брест пък се отдалечи от опасната зона и вече е с пет точки над чертата, заемайки 16-а позиция с 27 пункта.