Брест продължава да пише история в Шампионската лига. Още при първото си участие в европейските клубни турнири френският отбор твори чудеса. Брест разби РБ Залцбург с 4:0 като гост за втора поредна победа в състезанието.

Гостите доминираха срещу "биковете" и поведоха в резултата в 24-ата минута, когато Людовик Ажорке асистира на Абдала Сима за 0:1. Бидструп можеше да изравни резултата в 41-ата минута, когато пред него се откри пространство в наказателното поле на Брест и стреля, но Бизот спаси.

Стражът се намеси добре и в 64-ата минута, когато отрази удар на Амар Дедич.

Секунди по-късноМама Балде проби и центрира в наказателното поле на Залцбург, Моргала сбърка и не успя да изчисти една топка, а я прати директно в краката на Мади Камара, който вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Бласвих - 0:2!
Всички надежди на "биковете" за обрат рухнаха в 70-ата минута, когато Юго Манети стреля, Бласвих успя да избие топката, но право в краката на Сима - 0:3.

Четвърт час преди края на мача Матиас Перейра Лаг стреля от границата на наказателното поле и оформи 0:4.

В следващия кръг на 23 октомври Брест приема Байер (Леверкузен), а Залцбург посреща Динамо (Загреб).