Бърнли излезе в горната половина на класирането, след като в мач от 11 кръг на Висшата лига стигна до инфарктна домакинска победа с 3:2 над Кристъл Палас.

Домакините започнаха вихрено и взеха бърз аванс от два гола. Сам Воукс се разписа след 90 секунди игра, а Йохан Берг Гудмундсон удвои в 14-ата.

Кристъл Палас върна едно попадение в 60-ата минута, когато Конър Уикъм се разписа с първото си докосване на топката, след като влезе като смяна на мястото на Пънчън.

„Орлите“ изравниха в 81-ата минута, когато Мат Лоутън с ръка спря центриране на Андрос Таунзенд и Кристиан Бентеке беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Бърнли обаче успя да стигне до победата, след като в четвъртата минута на добавеното време резервата Ашли Барнс се разписа. Кристъл Палас имаше време за отговор, но Таунзенд нямаше шанс. Ударът му се отби от гредата.

Така Бърнли излезе на девето място в класирането с 14 точки, докато Кристъл Палас е 15-и с 11 точки.