Бърнли изтърва два гола аванс при домакинското равенство 2:2 с Уест Бромич в мач от 24 кръг на Висшата лига.

Ашли Барнс даде аванс на домакините още в 11-ата минута, а преднината на Бърнли нарасна на два гола в 32-ата след попадението на Дани Ингс, който се разписа за четвърти път в последните си шест мача

Крис Брънт обаче върна един гол точно преди почивката запази шансовете на „дроздовете“. В началото на второто полувреве Брауън Идейе се появи в игра за Уест Бромич и точно той изравни резултата в 67-ата минута. Това беше третото му попадение за тима.

Със спечеленото равенство „дроздовете“ останаха на три точки над зоната на изпадащите, докато Бърнли е само на една пред последните три тима в класирането на Висшата лига.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 24 КРЪГ
07.02.15
14:45 ч.
Тотнъм – Арсенал 2:1
0:1 Мезут Йозил (11), 2:1 Хари Кейн (56, 86)
07.02.15
17:00 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
0:1 Еден Азар (8), 1:1 Жорес Окоре (48), 1:2 Бранислав Иванович (66)
Манчестър Сити – Хъл Сити 1:1
0:1 Дейвид Мейлър (39), 1:1 Джеймс Милнър (90)
Суонзи – Съндърланд 1:1
0:1 Джърмейн Дефоу (42), 1:1 Сунг-Йонг Ки (66)
07.02.15
19:30 ч.
Евертън – Ливърпул 0:0
08.02.15
14:00 ч.
Бърнли – Уест Бромич 2:2
1:0 Ашли Барнс (11), 2:0 Дани Ингс (32), 2:1 Крис Брънт (45), 2:2 Браун Идейе (67)
Уест Хям – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 117 мача, 37 победи за Уест Хям, 24 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.