Новакът Бънли продължава с отличното си представяне в английския елит и записа втора поредна победа пред собствена публика след успеха над Манчестър Юнайтед с 1:0 преди няколко дни. Този път отборът би също с 1:0 Евертън. Единственото попадение реализира Уейд Елиът в 34-ата минута. Тогава той бе открит на границата на наказателното поле от Стивън Флетчър и с премерен удар преодоля Хауърд, за да донесе победата на своите съотборници.

Гостите изпуснаха дузпа чрез Луис Саха в 76-ата минута. Френският нападател стреля встрани от вратата. Гостите от Евертън бяха без бранителя си Джолиън Лескът, който бе изваден от групата от мениджъра си Дейвид Мойс и се очаква до края на деня да финализира трансфера си в Манчестър Сити./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 3 КРЪГ
От днес
Уест Хям - Тотнъм 1:2
1:0 Карлтън Коул (49), 1:1 Джърмейн Дефоу (54), 1:2 Аарън Ленън (79)

Бърнли - Евертън 1:0
1:0 Елиът (34)

От събота
Арсенал - Портсмут 4:1
1:0 Абу Диаби (18), 2:0 Абу Диаби (21), 2:1 Юнес Кабул (37), 3:1 Уилям Галас (51), 4:1 Аарън Рамзи (68)

Бирмингам - Сток Сити 0:0

Хъл Сити - Болтън 1:0
1:0 Камел Фати Гилас (61)

Манчестър Сити - Уулвърхемптън 1:0
1:0 Емануел Адебайор (17)

Съндърланд - Блекбърн 2:1
0:1 Гаел Живе (21), 1:1 Кенуайн Джоунс (32), 2:1 Кенуайн Джоунс (53)

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:5
0:1 Уейн Рууни (56), 0:2 Димитър Бербатов (58), 0:3 Уейн Рууни (65), 0:4 Майкъл Оуен (86), 0:5 Нани (90+2)