Бърнли се измъкна от зоната на изпадащите, след като в мач от 16 кръг на Висшата лига се наложи с 1:0 над Саутхемптън. Това беше трета победа за новака в английския елит през сезона, като и трите успеха бяха постигнати от 8 ноември насам.

„Светците“ имаха шанс да поведат в резултата, след като получиха дузпа за фаул на Джордж Бойд срещу Райън Бъртранд, но вратарят Том Хийтън отрази удара на Душан Тадич от бялата точка.

Гостита платиха за пропуска си в 73-ата минута, когато Ашли Барнс прати топката във вратата на Форстър, като при удара му имаше лек рикушет в Тоби Алдервейрелд. В добавеното време Виктор Ванияма с глава стреля неточно и не успя да донесе поне точка за тима на Роналд Куман.

Саутхемхтън, която започна силно сезона, няма победа в последните си пет мача. „Светците“ са на пета позиция в класирането с 26 точки.

Кристъл Палас и Сток Сити си размениха по едно попадение в рамките на две минути за равенството 1:1. Джеймс Макартър вкара първия си гол за „орлите“ в 11-ата минута, когато с глава прехвърли вратаря Асмир Бегович. Само 91 секунди по-късно Питър Крауч изравни.

До края на мача двата тима нямаха много положения за гол. Сток Сити е 11-и в класирането с 19 точки, докато Кристъл Палас е 16-и с 15 точки, само една над зоната на изпадащите.

Кристъл Палас – Сток Сити 1:1
1:0 Джеймс Макартър (11), 1:1 Питър Крауч (13)
Съндърланд – Уест Хям 1:1
1:0 Хорди Гомес (22-дузпа), 1:1 Стюърт Даунинг (29)
Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 162 мача, 63 победи за Манчестър Юнайтед, 44 равенства, 55 победи за Ливърпул