Английският гранд Ливърпул загуби при визитата си на датския Брьондби с 1:2 в първата си контрола от лятната подготовка за следващия сезон.

Мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс пусна Дани Агер, Мартин Кели, Лукас, Филипе Коутиньо, Сусо и Борини сред титулярите. Защитникът Тиаго Илори пък се контузи още в 22-ата минута и бе заменен от Кевин Стюарт, който при първото си отиграване изчисти топката в краката на датския младежки национал Кристиан Норгаард, вкарал първия гол в мача.

Джордан Айб се появи в игра за началото на втората част и бе основата на изравнителното попадение в 48-ата минута, дело на Кристофер Петерсон. Ливърпул контролираше играта, но в добавеното време Хасани надигра с физика Айб и след това вкара за крайното 2:1 в полза на домакините.