Тимът на Алекс Петков и Симеон Петров Шльонск стигна до 2:2 при гостуването си на Пяст Гливице в двубой от полското първенство и има само една победа от 7 мача през пролетта.

Двамата българи си партнираха в центъра на защитата, а Петров получи и жълт картон в добавеното време.

Преди почивката не се случи нищо интересно, но след нея двата тима вдигнаха темпото. В 54-ата минута Хорхе Феликс даде преднина на домакините с шут под напречната греда, но Шльонск стигна до равенството с попадения на Ерик Експосито (62') от дузпа и Петер Шварц (68'). Пяст Гливице се добра до точката с гол на Патрик Джичек в 86-ата минута.

Шльонск е втори в подреждането с 47 точки, а водачът Ягелония събра 51 след третата си поредна победа. Бившият отбор на Ивайло Петев разби ЛКС Лодз с 6:0.

В другите два мача от съботната програма Ракув и Рух (Хожув) завършиха наравно - 1:1, а Погон (Шчечин) надви с 3:1 Краковия и излезе на 4-о място в таблицата.