Зрелищен ден се оказа днешният за феновете по стадионите от Бундеслигата, както за тези пред малкия екран. Стилиян Петров и двамата му сина станаха свидетели на поредното шоу на Байерн срещу Хамбургер, завършило при 8:0 за домакините. Семейство Петрови посети двубоя от 21-ия кръг, като преди началото на срещата мъжката част от фамилията си направи обща снимка на фона на "Алианц Арена".

За баварците това се превърна в най-изразителна домакинска победа над "северняците", след като на 30 март 2013 година спечелиха с 9:2 отново в Мюнхен. По два гола отбелязаха Томас Мюлер, Ариен Робен и Марио Гьотце. Мюлер откри резултата от дузпа в 21-ата минута, а две по-късно Гьотце удвои. В 36-ата и в началото на втората част Робен направи резултата 4:0. В 55-ата Мюлер с техничен удар извън наказателното поле вкара за 5:0, а веднага след подновяването на играта се разписа и Роберт Левандовски. За 7:0 се погрижи влезлият като резерва Франк Рибери. Крайното 8:0 бе оформено от втория гол на Марио Гьотце в 89-ата. Гостите също имаха няколко добри атаки, но им липсваше точност, за да се отсрамят поне с един гол.

В класирането Байерн води убедително с 52 точки, докато и този сезон се оказва много тежък за Хамбургер. Тимът от северна Германия е на 12-ата позиция с 23 точки, на само три от зоната на изпадащите.

Не по-малко интересен бе и двубоят на "Бай Арена" между Леверкузен и Волфсбург. Среща, която можеше да се определи като издънка за "вълците", които изпуснаха аванс от три гола, но въпреки това стигнаха до успеха с 5:4. Бас Дост в 6-ата и в 29-ата, както и Налдо в 17-ата позволиха на гостите да се чувстват комфортно с преднина от 3:0. За пет минути през втората част обаче интригата се върна. Сон в 57-ата и в 62-ата намали до 2:3, но две минути по-късно Бас Дост оформи хеттрика си за 4:2.

Южнокорейският национал на "аспирините" обаче не бе казал последната си дума и с гола си в 68-ата за 3:4 се превърна в първия футболист от своята страна, постигал хеттрик в Бундеслигата. Головият екшън на "БайАрена" стихна в 72-ата, след като Карим Белараби най-после изравни - 4:4.Резултат, който изглеждаше, че ще се запази до последния съдийски сигнал. Независимо че Емир Спахич си изпроси втори жълт картон осем минути преди края на редовното време.

Волфсбург обаче желаеше силно успеха и стигна до така ценните три точки. В герой за "вълците" този следобед се превърна Бас Дост. 25-годишният холандец полетя с четвърто попадение в 90-ата минута, с което донесе победата на Волфсбург с 5:4.

Благодарение на нея разликата с Байерн (52 т.) от осем точки се запази. "Аспирините" пък са шести с 32.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 21 КРЪГ
13.02.15
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Майнц 05 4:2
0:1 Елкин Сото (1), 1:1 Невен Суботич (49), 2:1 Марко Ройс (55), 2:2 Юнуз Мали (66), 3:2 Пиер-Емерик Обамеянг (71), 4:2 Нури Шахин (78)
14.02.15
16:30 ч.
Байерн - Хамбургер 8:0
1:0 Томас Мюлер (21-д), 2:0 Марио Гьотце (23), 4:0 Ариен Робен (36, 47), 5:0 Томас Мюлер (55), 6:0 Роберт Левандовски (56), 7:0 Франк Рибери (69), 8:0 Марио Гьотце (88)
14.02.15
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Волфсбург 4:5
0:1 Бас Дост (6), 0:2 Налдо (17), 0:3 Бас Дост (29), 1:3 Сон (57), 2:3 Сон (62), 2:4 Бас Дост (64), 3:4 Сон (68), 4:4 Бел Араби (72), 4:5 Бас Дост (90)
Хофенхайм - Щутгарт 2:1
1:0 Роберто Фирмиино (1:0), 1:1 Готоку Сакай (40), 2:1 Себастиан Руди (90)
14.02.15
16:30 ч.
Вердер - Аугсбург 3:2
1:0 Асани Лукимия-Мулонготи (16), 1:1 Рагнар Клаван (21), 2:1 Франко Ди Санто (23-дузпа), 3:1 Теодор Гебре Селасие (45), 3:2 Тобиас Вернер (79)
14.02.15
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 29 победи за Айтрахт (Франкфурт), 22 равенства, 32 победи за Шалке 04