Германия разнебити ОАЕ със 7:2 в контрола, която бе втора за Бундестима от турнето му в арабската страна. Само преди няколко дни възпитаниците на Йоахим Льов не можаха да победят Китай и завършиха 1:1.

Срещата между Бундестима и ОАЕ бе трета в историята, след като през 1990 година по пътя си към световната титла в Германия победи съперника с 5:1. Четири години по-късно пак в приятелски мач воденият от Берти Фогтс национален тим на Германия спечели с 2:0.

http://cache.daylife.com/imageserve/03265i11Ld7MB/610x.jpgДебют на вратата на Бундестима тази вечер направи стража на Шалке 04 Мануел Нойер, към когото има сериозен интерес от страна на Байерн Мюнхен. Другите промени, които Йоахим Льов бе предприел в сравнение с мача срещу Китай в Шанхай другият национал на Шалке 04 Хайко Вестерман и Андреас Хинкел от Селтик.

Резултатът в контролата с ОАЕ бе открит именно от Вестерман, след като в 29-ата минута след пас отляво на Лам той овладя топката и я прати в мрежата. След това Марио Гомес се отпуши и прекъсна головата си суша за националния отбор. Новият нападател на Байерн се нуждаеше от 830 минути за да отбележи седмия си гол за Германия след чудесен пас на бившия играч на “баварците” Лукас Подолски. Малко след това халфът на Хамбургер Пьтр Троховски покачи на 3:0.

http://cache.daylife.com/imageserve/0g8l4uG3Up66N/610x.jpgВ добавеното време на първата част Гомес вкара втория си гол, а в 47-ата минута оформи и хеттрика си за 5:0 след пас на нападателя на Щутгарт Какау, който има германски паспорт от февруари. Фарис Юма си вкара автогол за 6:0 в полза на Германия, а в ответната атака Салем върна едно попадение със силен шут по земя, преди Мобарак да намали за 2:6. В последната минута от много малък ъгъл Гомес отбеляза четвъртия си гол в мача и оформи крайното 7:2 за Бундестима. /БЛИЦ

ОАЕ – Германия 2:7
0:1 Вестерман (29), 0:2 Гомес (35), 0:3 Троховски (39), 0:4 Гомес (45+2), 0:5 Гомес (47), 0:6 Юма (52-автогол), 1:6 Салем (53), 2:6 Мобарак (73), 2:7 Гомес (90+2)