Бурсаспор постигна победа с 2:1 над Манисаспор в мач от 30-ия кръг на турския шампионат. Българският вратар Димитър Иванков не игра за "крокодилите", тъй като в миналия кръг получи контузия и отстъпи място си на резервата Йозкан Явуз. Бурса си свърши работата още в първите десет минути на срещата, когато вече водеше с 2:0. Серджан Йълдъръм откри в 3-ата минута, а в 10-ата Йомер Ердоан удвои. Мехмет Гювен успя да намали за гостите в средата на първата част, а през второто полувреме не падна нов гол в нито една от двете врати. Малко преди края на мача Маниса остана с човек по-малко, след като Инджедемир бе изгонен. С успеха си Бурса събра 55 точки и се нуждае от само една, за да си осигури официално участието в Лига Европа през следващия сезон. Маниса пък е на 11-о място с 36 точки./БЛИЦ