Швейцарският рефер Масимо Бузака бе обявен от УЕФА за съдия на финала на Шампионската лига между Барселона и Манчестър Юнайтед в сряда. Двубоят на “Олимпико” в Рим ще бъде вторият европейски финал в кариерата на Бузака. Той ръководи изцяло испанският финал на купата на УЕФА между Севиля и Еспаньол през 2007 г.

40-годишният швейцарец свири и полуфиналният мач между Барселона и Манчестър през миналата година. Тогава той даде дузпа за гостуващия тим на “червените дяволи” още в третата минута на първия мач, но Кристиано Роналдо пропусна. Двубоят завърши 0:0, а Юнайтед би в реванша с 1:0 и се класира на финала, където победи Челси.

Бузака има 32 мача в Шампионската лига в кариерата си, включително и победата с 1:0 над Порто на четвъртфиналите през този сезон. През миналата година той бе определен от УЕФА за съдия на полуфинала на европейското първенство между Германия и Турция. Швейцарецът попадна и в разширения списък със съдии на ФИФА за световното първенство в ЮАР през 2010 г./БЛИЦ