Германия победи Франция с 2:1 в полуфинала за жени на европейското първенство и в спора за титлата ще излезе срещу домакините от Англия.

Капитанката на германките Александра Поп беше главната героиня на терена с два отбелязани гола.

В 40-ата минута Свеня Хут центрира отдясно и прати топката около точката на дузпата, където Поп изпревари прекия си пазач и от въздуха засече кълбото за 1:0.

Пет минути след това Диани стреля отдалеч, топката се удари в страничната греда, срещна тялото на вратарката на Бундестима Мерле Фромс и влезе в мрежата – 1:1.

В 76-ата минута Поп пак беше над всички . И този път бе повторена комбинацията от първия гол. Хут центрира в наказателното поле, а капитанката този път с глава отбеляза за 2:1.

Финалът е в неделя, 31 юли. Германия ще гони девета европейска титла, а англичанките – първа.