Чарли Адам вкара първото си попадение за Ливърпул. Това стана при победата на “червените” с 6:3 над националния отбор на Малайзия.

За Адам, който премина в тима от “Анфилд” от Блекпул в началото на месеца, това бе дебют като титуляр и създаде повечето положения на отбора през първото полувреме. В 24-ата минута той се разписа от дузпа.

Преди почивката капитанът на малайзийците Шафик Рахим изравни с попадение от фаул. Давид Нгог възстанови аванса на Ливърпул 67-ата минута, а две минути след това отново се разписа. В 74-ата минута Макси Родригес вкара четвърти гол за “червените”.

Пет минути по-късно Малайзия върна едно попадение чрез Мохамед Сафи Мохамад Сали, който започна като резерва заради контузия. В 81-ата минута той вкара втория си гол в мача.

Макси Родригес също се отчете с второ попадение. Той се разписа в последната минута след центриране на Дирк Каут. В добавеното време холандецът записа името си сред голмайсторите след пробив през малайзийската защитата./БЛИЦ