Чавдар Янков и Ростов започната с убедителен успех новия сезон в руската Премиер лига, след като победиха Спартак (Москва) с 4:0 в мач от първия кръг.

Московчани заложиха на състав, предимно от резерви, тъй като в четвъртък им предстои осминафинален реванш от Лига Европа с Аякс. Янков започна като титуляр за домакините, а в 54-ата минута бе заменен от Калачев.

Роман Адамов пропусна дузпа в петата минута, но само минута по-късно се разписа с глава след корнер. Точно преди края на първото полувреме Чавдар Янков от 13 метра би над вратата. Две минути след почивката Адамов вкара втория си гол в мача, а до края на срещата се разписаха Блатняк и Калачев.

Успехът на домакините припомни на феновете мач между двата тима през 1993 г. Спартак тогава се представяше успешно Европа и стигна полуфинал за КНК, но в първия кръг загуби с 0:2 в Ростов./БЛИЦ