Българският национал Чавдар Янков бе титуляр за Ростов при равенството 1:1 като гост на Локомотив (Москва) в мач от 3 кръг на руската Премиер лига.

Съдията Виктор Петай отмени два гола за “железничарите” заради засада и едва не предизвика скандал на стадиона. В 16-ата минута Чавдар Янков нямаше късмет, когато негов удар от 23 метра се отби от гредата.

Четвърт час преди края на мача Локомотив откри резултата чрез Игнатиев. Треньорът на гостите Олег Протасов реагира и пусна в игра 20-годишният Максим Григориев. Три минути по-късно Чавдар Янков бе заменен от Кириченко.

Седем минути преди края именно Григориев вкара изравнителното попадение за Ростов. Младият халф засече на далечната греда центриране на Адамов.

С това равенство Локомотив и Ростов събраха по четири точки от началото на сезона. Московчани са шести в класирането, а тимът на Чавдар Янков е една позиция по-напред заради по-добра голова разлика./БЛИЦ