Българският национал Чавдар Янков получи контузия още в началото на мача на Ростов с Кубан от 20-ия кръг на руската Премиер Лига. Халфът започна като титуляр за Ростов, но бе принудително сменен от Олег Иванов още в 7-ата минута. Ростов, където директорски пост заема Христо Стоичков, загуби с 1:2 у дома. Зелао изведе Кубан напред в резултата в 23-ата минута, а в 67-ата новото попълнение Ектор Бракамонте изравни. Само шест минути след това обаче Марко Не вкара втори гол за гостите от Краснодар и донесе победата на тима си.

Във временното класиране Ростов заема 15-а позиция с 16 точки и продължава да е сред изпадащите. Кубан е шести с 31, а лидер е ЦСКА (Москва) с 42 точки, пред Зенит с 39 и мач по-малко, и Динамо (Москва) с 38./БЛИЦ