Казахстан загуби у дома от Чехия с 2:4 в среща от група „A” на квалификациите за Евро 2016 във Франция. Играчите на Павел Върба спечелиха с лекота в Астана и оглавиха временното класиране в групата си.

Още в 13-ата минута гостите поведоха, след като Борек Дочкал се възползва от извеждащо подаване на Даниел Колар и вкара за 0:1. Превъзходството на чехите бе затвърдено минутка преди края на първата част с попадение на Давид Лафата за 0:2 след пас на Павел Кадерабек.

След почивката в 56-ата минута Ладислав Крейчи направи преднината на гостите класическа, след като бе изведен чудесно от Давид Лимберски. Казахстан намали на 1:3 в 84-ата минута с попадение на Юри Логвиненко, но четири минути по-късно Лимберски записа нова асистенция, а влезлият като резерва Томаш Нецит се разписа за 1:4. В добавеното време Логвиненко (90+1) вкара втория си гол в мача и оформи крайното 2:4.

Така Чехия събра пълен актив от 9 точки след 3 изиграни мача и излезе начело в групата. Казахстан е на пета позиция само с 1 точка.

Казахстан – Чехия 2:4
0:1 Борек Дочкал (13), 0:2 Давид Лафата (44), 0:3 Ладислав Крейчи (56), 1:3 Юри Логвиненко (84), 1:4 Томаш Нецид (88), 2:4 Юри Логвиненко (90+1)