САЩ загуби с 2:4 като домакин от Чехия в контролна среща. Американците се подготвят за започващото на 11 юни световно първенство в ЮАР, докато чехите ще пропуснат Мондиал 2010. Селекционерът на САЩ Боб Брадли даде почивка на звездите на отбора - Лендън Донован, Тим Хауърд, Клинт Демпси, Карлос Боканегра и Джоузи Алтидор.

Морис Еду наказа грешка на вратаря на Чехия Петер Чех след изпълнение на фаул и с удар отблизо в 17-ата минута изведе тима си напред в резултата. Минута преди края на първата част обаче Ярослав Плашил центрира от фаул отдясно и Томаш Сивок бе точен за 1:1. В 58-ата минута Ян Полак даде аванс на европейците, но само 7 минути след това Еркулес Гомес направи резултата 2:2. Мартин Фенин обаче бе изпуснат от защитата на САЩ в 77-ата минута и отново преднина за Чехия в резултата, а в добавеното време Томаш Нецид вкара четвърти гол във вратата на американците и оформи крайния резултат.

САЩ са в Група "С" на световното първенство заедно с отборите на Англия, Словения и Алжир./БЛИЦ