Чехия спечели убедително с 3:0 при визитата си на Черна гора в среща от група А на квалификациите за Евро 2020, в която е и България.

През първата част домакините се държаха равностойно срещу съперника и голове не бяха реализирани.

След почивката чехите набързо си решиха нещата с две бързи попадения, дело на Томаш Сучек (54) и Лукаш Масопуст (57), възползвали се от асистенции на Янкто. В самия край Владимир Дарида (90+5-дузпа) оформи крайния резултат.

Така футболистите на Ярослав Шилхави записаха трета победа в групата от пет мача и се върнаха на втората позиция с 9 точки, изоставайки само на 3 от лидера Англия, който срази Косово с 5:3 в Саутхемптън и продължава без грешка. Черногорците са предпоследни с 2 точки.