Чехия и Албания завършиха 1:1 в Прага и поделиха по точка в мача си от група Е на квалификациите за Евро 2024 в Германия, като по този начин зарадваха преследвача им Полша.

През първата част нямаше попадения, а малко след почивката попадение Лукаш Провод не бе зачетено заради засада. Все пак футболистът на Волфсбург Вацлав Черни (57) изведе домакините напред в резултата след асистенция на Томаш Соучек. Гостите обаче измъкнаха ценна точка от лидера след красив гол на Недим Байрами (66) с удар от около 25 метра.

След ремито Чехия остава на първата позиция с 8 точки, пред Албания със 7 пункта.

Чехия - Албания 1:1
1:0 Вацлав Черни (57), 1:1 Недим Байрами (66)

От това равенство се възползва максимално преследвачът на двата тима Полша. Роберт Левандовски (73-дузпа, 83) вкара два гола и донесе победата на поляците с 2:0 срещу Фарьорските острови. Така те имат вече 6 точки на третата позиция и са на 2 от върха. Фарьорските острови са на последното място само с една точка.

Полша - Фарьорски острови 2:0
1:0 Роберт Левандовски (73-дузпа), 2:0 Роберт Левандовски (83)