Чехия победи Италия с 3:1 в двубой от група „C“ на Европейското първенство за младежи до 21 години. Михал Травник, Марек Хавлик и Михаел Луфтнер бяха точни за победителите, докато за „Скуадра Адзура“ се разписа Доменико Берарди.

Това са първи 3 точки за чехите и така те се изравниха със съперника си и Германия на второто място. Бундестимът ще играе с Дания по-късно тази вечер.

Бекът Михал Травник в 24-ата минута стреля силно и точно, с което не остави шанс на Донарума – 1:0.

В 70-та минута Доменико Берарди изравни след хубав пас на Данило Каталди. Попадението накара италианците да се втрунат напред за пълен обрта, но вместо това получиха два гола.

Резервата Марек Хавлик реализира с прецизен шут в десния долен ъгъл на Донарума за 2:1, а в 85-та минута централният бранител на Чехия вкара с красив далечен шут за крайното 3:1 за Чехия.

Czech Republic 3-1 Italy - Full Highlights... by GSBN