Домакинът на на Европейското първенство за юноши до 21 години Чехия разби с 4:0 Сърбия в двубой от група „А” игран днес. Чехите контролираха изцяло двубоя и закономерно спечелиха трите точки, които ги изпратиха на върха във временното класиране.

Ян Климент откри резултата в 8-ата минута , а няколко минути по-късно изпусна отлична възможност да покачи на 2:0.

Кадлец също нямаше късмет, след като в 16-ата минута шутира силно, но нацели напречната греда. В 21-ата Климент бе точен за втори път, а след почивката младокът оформи своя хеттрик, покачвайки на 3:0.

Едно попадение към сметката на чехите добави и Мартин Фридек, който в 59-ата след центриране на Шкалак прати топката в мрежата на Димитрович за четвърти път.

След победата Чехия е на първо място с 3 точки, колкото има и Дания, а Германия и Сърбия са с по една точка.