Чехия се измъчи у дома с тима на Фарьорски острови и спечели трудно с 1:0 в квалификация от група Е за Европейското първенство в Германия догодина.

Домакините можеха да поведат още в четвъртата минута, когато Михал Садилек отправи коварен удар, който срещна десния страничен стълб.

В 35-ата минута десният страничен стълб отново спаси гостите, след като Адам Хложек го нацели от пряк свободен удар.

Чехите отправиха цели 29 удара, нацелиха две греди, но в крайна сметка спечелиха, благодарение на дузпа в края на срещата, отсъдена за игра с ръка на Олмар Ферьо и реализирана от Томаш Соучек (76-дузпа).

След измъчения успех Чехия се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 11 точки, докато Фарьорски острови е на последното пето място с едва една точка.