Чехия разби Малта със 7:1 в контролна среща преди участието си на Евро 2024.

Чехите бяха пълни господари на терена и не оставиха съмнение в това кой е по-класният тим на терена в Австрия, където се проведе двубоя.

През първата част Чехия отбеляза два гола, дело на Антонин Барак в шестата минута от дузпа и Моймир Хитил в 44-ата.

След почивката паднаха още шест попадения в двете врати. Давид Юрасек направи резултата класически в 47-ата, а Хитил отбеляза втория си гол в мача в 58-ата минута за 4:0. 60 секунди по-късно Пол Мбонг отбеляза почетно попадение за малтийците.

Чехите не спряха с атаките и Ондрей Лингър също се разписа в 71-ата минута, преди голмайстора за Малта Мбонг да бъде изгонен с директен червен картон шест минути преди края на редовното време.

Време, обаче, имаше за още две попадения в срещата. Матей Юрасек прати топката в мрежата в 86-ата, а крайният резултат оформи Вацлав Черни в 89-ата минута.

За Чехия предстои още една контрола срещу Северна Македония в понеделник, 10 юни, преди да се отправи към Германия, където попадна в група „F“ на UEFA EURO 2024 заедно с отборите на Португалия, Турция и дебютанта Грузия.

В друг приятелски мач, игран днес Армения победи Казахстан с 2:1.