Шампионът Челси разгроми като гост Болтън с 4:0 в последна среща от 24-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Мартин Петров излезе като титуляр за домакините от Болтън и остана в игра до 63-ата минута, когато на негово място влезе нападателят Родриго Морено.

Болтън започна по-добре мача на “Рийбок Стейдиъм” и чрез Кевин Дейвис можеха да открият резултата, но вратарят на Челси Петър Чех се справи с изстрела от близко разстояние. “Сините” от Лондон отговориха в 11-ата минута, когато Дидие Дрогба отправи страхотен изстрел от над 30 метра с десния крак и Юси Яскенлайнен остана безпомощен - 1:0 за Челси. След грешка в средата на терена на домакините в 29-ата минута Никола Анелга се озова сам срещу Яскенлайнен, но се засуети и не успя да удвои преднината на Челси. Малко след това Марто Петров центрира добре, Тейлър стреля с глава, но Чех изби в корнер. В 41-ата минута Челси вече водеше с 2:0, след като Флоран Малуда стреля диагонално с левия крак и успя да промуши топката между играч и вратаря на Болтън. Две минути по-късно акробатично изпълнение на Елмандер с гръб към вратата бе напът да изненада Петър Чех, но стражът на "сините" прояви рефлекс и не позволи намаляване на преднината.

След почивката в 56-ата минута Челси вече имаше класическа преднина, след като във вратата на Болтън гол отбеляза и Никола Анелка. При ситуацията Оби Микел центрира за Дрогба, но в крайна сметка топката попадна във французина и той се разписа за 3:0. В 74-а минута на срещата пък при много сходна ситуация първият си гол за "сините" реализира полузащитникът Рамирес. До края на мача съставът на Карло Анчелоти на няколко пъти можеше да вкара и ново попадение, но това не се случи.

С успеха си Челси събра актив от 41 точки и е на четвърто място във временното класиране, докато Болтън е на 10-а позиция с 30 точки. /БЛИЦ

AНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
От 22 януари (събота)
Уулвърхемптън – Ливърпул 0:1
0:1 Торес (36), 0:2 Мейрелеш (50), 0:3 Торес (90)

Арсенал – Уигън 3:0
1:0 Робин Ван Перси (21), 2:0 Ван Перси (56), 3:0 Ван Перси (85)

Блекпул – Съндърланд 1:2
0:1 Киърън Ричардсън, 0:2 Киърън Ричардсън (36), 1:2 Чарли Адам (86-д)

Евертън – Уест Хям 2:2
0:1 Джонатан Спектър (26), 1:1 Диняр Билялетдинов (77), 1:2 Фредерик Пикион (84), 2:2 Маруан Фелайни (90)

Фулъм – Сток Сити 2:0
1:0 Демпси (33), 2:0 Демпси (56-д)

Манчестър Юнайтед – Бирмингам 5:0
1:0 Димитър Бербатов (2), 2:0 Димитър Бербатов (31), 3:0 Райън Гигс (45+1), 4:0 Димитър Бербатов (53), 5:0 Луиш Нани (76)

Нюкасъл – Тотнъм 1:1
1:0 Фабрицио Колочини (59), 1:1 Аарън Ленън (90)

Астън Вила – Манчестър Сити 1:0