Челси дръпна с четири точки на Манчестър Юнайтед в битката за шампионската титла във Висшата лига, след като в мач от 34 кръг се наложи с 1:0 над Болтън.

Единственото попадение в мача падна две минути преди почивката, когато Никола Анелка с глава засече центриране на Дидие Дрогба. Това бе първият гол на французина за първенство от януари.

Болтън не създаде възможности за гол, но можеше да получи две дузпи, след като Джон Тери и Дрогба играха с ръка в наказателното поле на тима си.

Франк Лампард удари гредата, а Джон Тери стреля встрани при другите възможности за попадение на “сините”. Йохан Елмандер пропиля най-чистото положение за Болтън, след като ударът му с глава не уцели вратата.

Челси записа пета поредна победа за първенсто, след като отпадна от Шампионската лига. Четири кръга преди края на сезона “сините” се доближиха до спечелването на титлата./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ
От 10 април (събота)
Хъл Сити – Бърнли 1:4
1:0 Килбейн (3), 1:1 Патерсън (35), 1:2 Аликзандър (64-дузпа), 1:3 Аликзандър (80-дузпа), 1:4 Елиът (90)

Манчестър Сити – Бирмингам 5:1
1:0 Карлос Тевес (38-дузпа), 2:0 Недум Онуоха (40), 2:1 Камерън Джеръм (42), 3:1 Еманюел Адебайор (43), 4:1 Недум Онуоха (74), 5:1 Еманюел Адебайор (88)