Лидерът Челси спечели с 2:1 при визитата си на Астън Вила в Бирмингам и увеличи аванса си на върха на 7 точки след 24-ия кръг на английската Висша лига. „Сините” увеличават преднината, след като Манчестър Сити завърши 1:1 у дома с Хъл Сити.

Еден Азар изведе гостите от Лондон напред в резултата още в 8-ата минута след пас на бразилеца Вилиан. Малко след почивката в 48-ата минута Жорес Окоре изравни след подаване на Карлес Гил. В 66-ата минута обаче сръбският бранител Бранислав Ивановия се възползва от центриране на Сесар Аспиликуета и донесе успеха на водения от Жозе Моуриньо тим, който има вече 56 точки на върха. Астън Вила е на 16-о място с 22 точки. Новото попълнение на Челси Хуан Куадрадо дебютира, влизайки в игра в 80-ата минута на мястото на Вилиан.

Астън Вила – Челси 1:2
0:1 Еден Азар (8), 1:1 Жорес Окоре (48), 1:2 Бранислав Иванович (66)

В същото време основният преследвач на Челси и защитаващ титлата си от миналия сезон Манчестър Сити загуби точки у дома, завършвайки 1:1 с Хъл Сити. „Тигрите” поведоха на „Етихад” с гол на Дейвид Мейлър в 39-ата минута. До края на мача „гражданите” направиха всичко по силите си да стигнат поне до точката и я измъкнаха в последната 90-а минута, когато Джеймс Милнър оформи крайното 1:1. Така Сити остава втори с 49 точки, изоставайки на 7 от Челси. Хъл Сити е 17-и с 20 точки.

Манчестър Сити – Хъл Сити 1:1
0:1 Дейвид Мейлър (39), 1:1 Джеймс Милнър (90)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 24 КРЪГ
07.02.15
14:45 ч.
Тотнъм – Арсенал 2:1
0:1 Мезут Йозил (11), 2:1 Хари Кейн (56, 86)
Суонзи – Съндърланд 1:1
0:1 Джърмейн Дефоу (42), 1:1 Сунг-Йонг Ки (66)
Уест Хям – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 117 мача, 37 победи за Уест Хям, 24 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.