Лондонските грандове Челси и Арсенал завършиха сезона във Висшата лига с успехи като гости и ще играят през следващата кампания в Шампионската лига.

Челси обърна с 2:1 като гост Кардиф, който не успя да се задържи в елита на Англия от следващия сезон отново ще играе в Чемпиъншип. Домакините поведоха с гола на Крейг Белами (15), възползвал се от асистенция на Уитингам, но „сините” от Лондон обърнаха нещата в своя полза след почивката след попадения на Андре Шюрле (72) и Фернандо Торес (75). Така Челси завърши на трето място с 82 точки, докато Кардиф приключи на последното място с 30 пункта.

Арсенал пък срази като гост друг от изпадащите тимове Норич с 2:0. Головете за „топчиите” реализираха Аарън Рамзи (53) след пас на Оливие Жиру и Карл Дженкинсън (62). Така възпитаниците на Арсен Венгер завършват четвърти със 79 точки и ще играят в плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. „Канарчетата” завършиха на 18-о място с 33 точки и от следващия сезон ще се изявяват с Чемпиъншип.