Челси и Тотнъм направиха 2:2 на “Стамфорд Бридж” в отложен мач от 33 кръг на Висшата лига. Равенството остави жива битката за Зона Шампионската лига. “Сините” са трети в класирането с 69 точки, две пред Арсенал и три пред “шпорите”.

Оскар даде аванс на домакините в 10-ата минута, когато се разписа с глава след центриране на Гари Кейхил. Четвърт час по-късно Тотнъм изравни. Емануел Адебайор беше точен с удар извън наказателното поле, който попадна в горния ъгъл на вратата на Чех.

В 39-ата минута Рамирес върна преднината на Челси в резултата, когато при включването си в предни позиции оползотвори извеждащ пас на Фернандо Торес.

Попадението на бразилеца можеше да донесе на “сините” победата и да гарантира мястото им в Топ 4, но десет минути преди края резервата Гилфи Сигурдсон изравни за гостите. При ситуацията имаше засада на Адебайор, който даде асистенция на исландеца с пета.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
13.04.13
17:00 ч.
Арсенал – Норич 3:1
0:1 Търнър (57), 1:1 Артета (85-д), 2:1 Басонг (88-авт.), 3:1 Подолски (90)
Нюкасъл – Съндърланд 0:3
0:1 Сесеньон (27), 0:2 Джонсън (74), 0:3 Вон (79)
Уигън – Суонзи 2:3
1:0 Роджер Еспиноса (45), 1:1 Анхел Ранхел (50), 2:1 Джеймс Макарти (53), 2:2 Етей Шехтер (59), 2:3 Дуайт Тиендали (76)
08.0512
21:45 ч.
Челси - Тотнъм 2:2
1:0 Оскар (10), 1:1 Емануел Адебайор (26), 2:1 Рамирес (39), 2:2 Гилфи Сигурдсон (80)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК