Челси победи Манчестър Сити с 2:0 и измести съперника от третото място в класирането на Висшата лига. Шампионите стигнаха до третия си пореден успех благодарение на два късни гола на бразилците Давид Луис и Рамирес.

Рожденикът Фернандо Торес започна като титуляр за “сините”, но отново разочарова с изявите си. В 6-ата минута Яя Туре стреля доста силно, но Петър Чех се хвърли и с блестяща намеса отрази. Първият пропуск за Челси бе на Ашли Коул малко след това.

В 29-ата минута Франк Лампард шутира, но в аут. Минута преди почивката бе най-опасното положение в мача. Соломон Калу бе намерен в наказателното поле, овладя топката и стреля, но Харт се намеси добре.

След почивката лондоначани продължиха да доминират. В 51-ата минута Торес, комбинира с Малуда, който изведе Калу, но вратарят на “гражданите” отново бе на мястото си. В 61-ата минута Бранислав Иванович бе непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но топката срещна тялото на Венсан Компани и излезе в корнер.

Карло Анчелоти смени Торес с Дидие Дрогба. Именно той центрира от ъглов удар в 79-ата минута, а Давид Луис откри резултата след силен удар с глава.

Силните изяви на домакините продължиха. Крайното 2:0 бе оформено в добавеното време, когато Рамирес бе изведен очи в очи срещу Джо Харт и безпроблемно прати топката покрай вратаря.

По-рано пред деня капитанът на Челси Джон Тери получи добра новина. Селекционерът на Англия Фабио Капело му върна капитанската лента. Както е известно, тя му бе отнета след разкритията, че е изневерявал на съпругата си Тони с бившата приятелка на Уейн Бридж – Ванеса Перонцел.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ

От 19 март (събота)

0:1 Матю Джарвис (37)

Блекбърн - Блекпул 2:2
0:1 Чарли Адам (24-дузпа), 0:2 Чарли Адам (29), 1:2 Кристофър Самба (49), 2:2 Дейвид Хойлет (90+3)

Манчестър Юнайтед - Болтън 1:0
1:0 Димитър Бербатов (88)

Сток Сити - Нюкасъл 4:0
1:0 Джонатан Уолтърс (28), 2:0 Джърмейн Пенънт (47), 3:0 Дани Хигинботъм (49), 4:0 Рикардо Фулър (90+2)

Уест Бромич - Арсенал
 2:2
1:0 Стивън Рийд (3), 2:0 Питър Одемвинге (58), 2:1 Андрей Аршавин (70), 2:2 Робин ван Перси (78)

Уигън - Бирмингам 2:1
0:1 Лиъм Риджуел (6), 1:1 Том Клевърли (25), 2:1 Майнор Фигероа (90+3)

1:0 Шеймъс Коулмън (36), 2:0 Луис Саха (49), 2:1 Клинт Демпси (62)